loader gif

O mně

Jmenuji se Václav Bacovský. Mám velké štěstí, že ve svém profesním životě mohu kombinovat své velké vášně: fotografování, cestování, sport a zájem o mezinárodní dění. V nadaci Friedrich Naumann Stiftung působím jako projektový manažer a snažím se napomoci tomu, aby Česká republika a naši sousedé byly otevřenými a moderními společnostmi, kde je příjemné žít. Vedle toho působím pro Asociaci pro mezinárodní otázky (AMO) jako odborný garant a moderátor vzdělávacího a networkingového programu Czech German Young Professionals, nebo jako občasný lektor pro středoškolské a univerzitní studenty. Díky této práci jsem procestoval velkou část Evropy a poznal mnoho inspirativních a mimořádně vzdělaných lidí.

Ve své práci v neziskovém sektoru jsem bohatě uplatnil nejen vzdělání v oboru politologie a mezinárodních vztahů, nebo třeba znalost 5 cizích jazyků, nýbrž i zkušenosti, kterém jsem nabyl díky svým dvěma koníčkům: hudbě a sportu. Jako 9ti letý kluk jsem slyšel Schubertovo Ständchen a měl jsem jasno: chtěl jsem hrát na hudební nástroj. V hudební škole mě však odmítli vzít, protože jsem neuměl zpívat. Později jsem se ovšem sám naučil hrát na zobcovou flétnu, na kterou jsem byl schopen zahrát i velmi těžké skladby. To zaujalo mou učitelku, která mi vyjednala, že jsem se do hudební školy dostal bez zkoušek zpěvu. Učil jsem se více než 6let hrát na klarinet, vyhrál jsem několik okresních a krajských soutěží, v celorepublikové soutěži jsem byl třetí. Hrál jsem v několika orchestrech. Ale hlavně – díky hudbě jsem zjistil, že když je silná touha zkombinovaná s pilnou každodenní prací, dokážu mnohem více, než bych kdy býval řekl.

Stejně důležitým koníčkem pro mě byl a je sport. Byl jsem aktivním hráčem tenisu a fotbalu, dnes hraji hokej, jezdím na kole a běhám. Z aktivního hráče tenisu, který byl frustrován neschopností poradit si se svou psychikou, jsem se stal trenérem, který se snaží, aby mladí hráči neopakovali stejné chyby, které jsem dělal já. Největší vášní a mou největší „učitelkou“ se však stala fotografie.

Fotografem jsem se stal v roce 2008, nikoli však po nákupu své první zrcadlovky, ale po absolvování fotogramového workshopu. Malování světlem na filmový materiál a sestrojení svého prvního analogového fotoaparátu z krabice od bot mi otevřelo nový svět. Fotografování jsem naprosto propadl a to zejména krajinářské fotografii. Skrze tuto vášeň jsem procestoval a poznal spoustu zemí na pěti kontinentech. Profesně se věnuji produktové fotografii, focení eventů a psaní fotografických průvodců, ve volném čase mám vedle krajinářské fotografie nejraději makro, abstraktní tvorbu a focení architektury v infračerveném spektru. V roce 2011 a 2012 jsem spoluvedl kurz o fotografii na Filosofické fakultě Univerzity Karlovy. Od roku 2012 bloguji o fotografování jakožto kreativní činnosti na webu krasnesvetlo.cz. V roce 2015 jsem napsal první cestovatelské průvodce zaměřené přímo na fotografy. První je zaměřen na divokou přírodu západní Kanady (Vancouver a Rocky Mountains) a druhý se týká fotografování v Českém ráji.

 

Moje krédo

Baví mě poznávat věci a lidi do hloubky, naplňujeme mně napomáhat lidem, aby zjistili, že dokáží víc, než si myslí.